Установки конденсаторні призначені для компенсації реактивної потужності електричних приймачів індуктивного характеру і призначені для підтримки постійного заданого значення коефіцієнта потужності (cos φ), в електричних розподільчих трифазних мережах низької напруги до 0,4 кВ, частотою 50 Гц промислових підприємств та інших об'єктів. Призначені для мереж з малим рівнем струмів вищих гармонік.

До складу установки входять автоматичний цифровий регулятор, комутаційні і захисні апарати, конденсатори по числу ступенів регулювання, ввідний комутаційний апарат, прилади вимірювання та індикації. Автоматичний контролер реалізує управління і стабілізацію заданого коефіцієнта потужності, допускає управління ступенями компенсації в ручному режимі з його власної панелі.

Регулятор має можливість попереднього програмування необхідних експлуатаційних параметрів (чутливість, cos φ, час реакції, добовий графік роботи, закон управління - при необхідності та ін.)

Установки допускають тривалу роботу при підвищенні діючого значення напруги до 1,1 номінального і підвищенні діючого значення струму до 1,3 номінального, одержуваного як за рахунок підвищення напруги, так і за рахунок вищих гармонік.


Конденсаторні установки типу УК відповідають вимогам ТУ У 31.2-20122892-004:2009.

Конструкція

Конденсаторна установка являє собою зварну металеву шафу з зовнішніми дверима. У шафі встановлені конденсаторні елементи, комутаційні, захисні і апарати, струмопровідні шини. На дверях шафи розміщені мікропроцесорний автоматичний регулятор потужності, світлосигнальна та керуюча апаратура. Живлення УК можливе безпосередньо від збірних шин ТП або кабелями.
Живлячий ввід - зверху чи знизу.

Основні параметри  
Найменування параметрів Значення
Номінальна напруга, кВ 0,4
Частота, Гц 50
Мінімальна потужність конденсатора, кВАр 1
Максимальна кількість ступенів, шт 12
Номінальна напруга допоміжних кіл, В 220
Кліматичне виконання УХЛ4; У3
Степінь захисту оболонки згідно ГОСТ 14254 ІР21, ІР54
 ​​​